Mentorystė

Norintiems pradėti ar išplėsti savo konsultacinę/paslaugų teikimo veiklą. Psichikos sveikatos specialistams. Kitiems konsultuojantiems ar paslaugas teikiantiems specialistams.

Mentorystė psichologams ir psichoterapeutams naudinga kai:

  • nežinote, nuo ko pradėti privačią praktiką - klampina viskas nuo mokestinių formų ir kabineto paieškos iki klientų pritraukimo;

  • pradėjote, bet kažkas neveikia - žmonės neateina, negrįžta ar jaučiate, kad kreipiasi "ne jūsų" klientai;

  • perdeginėjate - dirbate per daug, bijote kelti kainas, nespėjate visko mokytis, norite išgelbėti pasaulį;

  • baisu - sekasi visai neblogai, žmonių yra, bet žengti to žingsnio vis neišdrįstate, reikia padrąsinimo, paramos.

Žinau, kad jūs daug mokėtės, mokotės ir mokysitės, kad jums svarbus jūsų darbas ir savo klientams norite geriausio. Žinau ir tai, kad nuolat gilindamiesi į savo darbo lauką ir dirbdami dideliais krūviais valstybinėse įstaigose, mes retai turime galimybių domėtis reklama, kainodara, finansų ir laiko valdymu. O jei dar nėra kolegų ar artimųjų, kurie palaikytų imantis savos veiklos, pradėti ir plėsti privačią praktiką gali būti labai baisu!

Žinau, ką reiškia dirbti valstybinėse įstaigose, nes pati dirbau ligoninėje, pirminiame lygmenyje poliklinikoje, dienos stacionare. Perdėtas krūvis ir jo neatitinkantis uždarbis, dažnai nemotyvuoti pacientai, toksiška sveikatos sistemos atmosfera ir profesinis perdegimas man labai gerai pažįstami.

Šiuo metu aš pilnai gyvenu tik iš privačios praktikos. Man tai - svajonių darbas, kuriame pati dėliojuosi savo krūvį, grafiką, uždarbį. Atostogauju bent mėnesį per metus, reguliariai keliu kvalifikaciją, turiu supervizijas ir intervizijas - profesiškai augu kur kas labiau nei anksčiau, nes tiesiog turiu tam daugiau energijos.

Vertybiškai man labai svarbu, kad privačiame sektoriuje būtų daugiau specialistų, galinčių teikti kokybiškas terapines paslaugas. Nes jei jų neteikiame mes, jas teikia kiti, kurie išmano reklamą, bet nebūtinai psichikos sveikatos ir ligų subtilybes.

Jei taikote koučingą, dvasingumo konsultacijas ir kitas praktikas, kurių metu siekiate, kad žmogus pasijustų emociškai lengviau, gali būti itin svarbu pasitarti su psichologu-psichoterapeutu ir:

  • įsivardinti sau ir klientams jūsų darbo ribas - siekdami daugiau nei leidžia kompetencija galite labai pakenkti klientams, sau ir visai profesijai;

  • įsivardinti sau ir klientams darbo kryptį - turite savų privalumų ir tikslų, dėl ko į jus kreipiasi ir to pakanka;

  • aiškiau suprasti, kaip atpažinti krizinius ženklus, suteikti pirmąją psichologinę pagalbą ir kada nukreipti tinkamiems specialistams;

Mentorystės sesijos trukmė ir kaina: 50 min, 50 eur.