EMDR terapija traumų įveikai

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) - trauminių atsiminimų nujautrinimas ir perdirbimas akių judesiais. Tai - modernios, mokslu grįstos psichoterapijos būdas dirbti su patirtimis, kurios vis dar emociškai veikia mus šiandien. Laikomas vienu efektyviausiu dirbant su potrauminio streso sutrikimu (PTSS) - tiek ką tik įvykus traumai, tiek buvus nediagnozuotam PTSS vaikystėje ir dirbant su jo pasekmėmis suaugus.

Šį metodą pasiūlau ir žodinė terapijos metu, kai paaiškėja, kad dabartinė būsena susijusi su ankstesnėmis trauminėmis patirtimis. Net ir kreipiantis dėl šio būdo, pirmiausia skiriame dėmesio jūsų istorijai, terapijos plano sudarymui, emociniam pasiruošimui.

Nujautrinimo ir perdirbimo sesijose vienu metu sutelkiamas dėmesys į trauminį atsiminimą, kūno reakcijas, trikdančias emocijas ir į akių judesius. Taip:
- viena koja esi atsiminime, kita - dabartyje, saugioje terapinėje erdvėje;
- apkraunama darbinė atmintis, sumažinamas emocinis atsakas;
- paskatinamas natūralus smegenų gebėjimas apdoroti informaciją adaptyviai.

Akių judesiai atlieka bilateralinės stimuliacijos funkciją - paeiliui aktyvuojame tai vieną, tai kitą smegenų pusrutulį. Akių judesius galime pakeisti į kitus būdus, kai norisi daugiau autonomijos ar yra patirta galvos smegenų trauma.

Psichologinė pagalba Ukmergėje, EMDR terapija
Psichologinė pagalba Ukmergėje, EMDR terapija

Svarbu suprasti:
Kuo ilgiau atidėlioji darbą su traumine patirtimi - tuo daugiau laiko vėliau gali prireikti. Ir tuo daugiau sunkumų gali pradėti jausti - įvairūs skausmai, miego sutrikimai, žmonių vengimas, irzlumas, verksmingumas, įkyrūs atsiminimai, nerimo priepuoliai - natūralus trauminis atsakas. Tačiau su EMDR galiu padėti Tau pasijusti geriau. Negydant traumos neretai pasireiškia antriniai sutrikimai - nerimas, depresija, priklausomybės.

EMDR neištrina jausmų. Sunkus atsiminimas neišnyksta ir netampa malonus. Išnyksta tik trauminės reakcijos, nes atsiminimas pagaliau sėkmingai apdorojamas. Tu jį atsiminsi, tai nebus malonu, tačiau jis bus tarsi išblukęs, atitolęs, o prisiminus jį kūnas nebereaguos taip smarkiai, nesukils tiek emocijų.

Tai nėra hipnozė. Tu gali kontroliuoti situaciją visą laiką, sąmonės būsena nepakinta - jei norisi galime sustoti, keisti procesą. Aš tik administruoju procesą, tad niekaip netampi priklausomu nuo manęs. Viską kontroliuoja Tavo smegenys.

Kalbėjimo yra kur kas mažiau nei žodinėje terapijoje. Prašau dalintis iškilusiomis asociacijomis, kad geriau suprasčiau, kaip koreguoti procesą. Tačiau nebūtina viską pasakoti - tai gali būti svarbu, jei apie įvykį itin sunku kalbėti. O jei pasidaro per sunku - turiu įrankių kurie padės nurimti.

Vienos sesijos trukmė 50 - 90 min. Pradėjus nujautrinimo akių judesiais etapą rekomenduojama sesijos trukmė 90 min, tačiau tai jūsų pasirinkimas. Ilgesnės sesijos metu daugiau laiko lieka perdirbimui. Rekomenduojama pertrauka tarp sesijų - 1 savaitė (ne ilgiau nei 2 savaitės).
50 min - 50 eur
90 min - 100 eur.

Paprastai perdirbimas vyksta ir tarp sesijų - žmonės atsimena, ką jau buvo pamiršę, ateina įvairių įžvalgų, kyla įvairių sapnų. Kaip po intensyvios treniruotės - gali būti daugiau nuovargio, jautrumo. Jei atsiminimai ypač sunkūs, gali būti vertinga aptarti laiką prieš laisvadienius, kad būtų daugiau galimybių pailsėti, atsigauti. Pabaigus perdirbimą paprastai jaučiamas palengvėjimas.

Registruotis galite užpildžius formą: