EMDR terapija traumų įveikai

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) - nujautrinimas ir perdirbimas akių judesiais. Tai pirmo pasirinkimo metodas dirbant su potrauminėmis reakcijomis: potrauminio streso sutrikimu (taip pat ir lėtiniu), emociniais ir adaptacijos sutrikimais atsiradusiais po konkrečių įvykių, užsitęsusio gedulo.

EMDR sesijoje vienu metu sutelkiamas dėmesys į trauminį atsiminimą, kūno reakcijas, trikdančias emocijas ir į akių judesius. Taip:
- viena koja esi atsiminime, kita - dabartyje, saugioje terapinėje erdvėje;
- apkraunama darbinė atmintis, sumažinamas emocinis atsakas;
- paskatinamas natūralus smegenų gebėjimas apdoroti informaciją taip, kad trauminiai atsiminimai taptų tiesiog atsiminimais.

Jei dėl kokių nors priežasčių akių judesiai Tau nepriimtini, yra ir kitų būdų. Dažniausiai taikome akių judesiu dėl to, kad būtent su jais atlikta daugiausia tyrimų.

Psichologinė pagalba Ukmergėje, EMDR terapija
Psichologinė pagalba Ukmergėje, EMDR terapija

Svarbu suprasti:

Kai kuriais atvejais gali prireikti visos jūsų istorijos. Vieni įvykiai patys savaime laikomi potencialiai traumuojantys (pvz, grėsmė gyvybei), o kiti mus paveikia labai smarkiai dėl to, kad sujudina ankstesnes traumines patirtis. Mūsų siekiamybė - surasti pirminį traumuojantį atsiminimą ir eiti link dabarties.

EMDR neištrina jausmų. Sunkus atsiminimas neišnyksta ir netampa malonus. Išnyksta tik trauminės reakcijos, nes atsiminimas pagaliau sėkmingai apdorojamas.

Tai nėra hipnozė. Tu gali kontroliuoti situaciją visą laiką, sąmonės būsena nepakinta - jei norisi galime sustoti, keisti procesą.

Kalbėjimo yra kur kas mažiau nei žodinėje terapijoje. Prašau dalintis iškilusiomis asociacijomis, kad geriau suprasčiau, kaip koreguoti procesą. Tačiau nebūtina viską pasakoti - tai gali būti svarbu jei apie įvykį itin sunku kalbėti.

Vienos sesijos trukmė 50 - 90 min. Sesijos trumpesnės kol aptariame atsiminimus, istoriją. Pradėjus nujautrinimo akių judesiais etapą rekomenduojama sesijos trukmė 90 min, tačiau tai jūsų pasirinkimas. Rekomenduojama pertrauka tarp sesijų - 1 savaitė (ne ilgiau nei 2 savaitės).
50 min - 50 eur
90 min - 80 eur.

Registruotis galite užpildžius formą: