Grupinė psichoterapija

Grupės dalyviai padeda vieni kitiems pamatyti tai, ko patys vieni nepamatome, pajausti bendrumą ten, kur jaučiamės po vieną. Tai stiprus ir galingas palaikymo ir atramos šaltinis, bei veidrodis, kurio niekur kitur nerasime, erdvė kalbėti taip, kaip kitur nedrįstame. Tokioje erdvėje galime pažinti save giliau ir keistis.

Naujai renkama grupė

Trečiadieniais 17:30 - 19:00
Sesijos kaina 25 eur

Grupei pasiruošti reikalingos 3-4 individualios sesijos

Pradžia - susirinkus pakankamai narių. Galite užsirašyti prie laukiančiųjų.

Pažengusi grupė

Antradieniais 18:30 - 20:00

Grupė vyksta nuo 2020 m., nauji nariai priimami 1-2 kartus per metus, atsiradus laisvai vietai.

Psichologai Ukmergėje | grupinė psichoterapija
Psichologai Ukmergėje | grupinė psichoterapija

Grupės vyksta gyvai, Ukmergėje

Registracija

Dauguma mūsų sunkumų kyla santykyje su kitais žmonėmis: šeimoje, darbe, studijose. Kas kyla santykyje, santykyje turi būti ir gydoma.
Šiuo aspektu grupė yra pranašesnė už individualią terapiją - joje daugiau ryšių, daugiau santykių ir daugiau gijimo galimybių. Grupės dalyviai gali laisvai reaguoti ir Tu turi galimybę suprasti, kaip žmonės šalia tavęs jaučiasi, kai esi tiesiog savimi. Terapeutas yra tiesiog žmogus su savo ribotumais. Grupė praplečia mūsų galimybes - ko nepamato terapeutas būtinai pamato kas nors iš grupės dalyvių.

Grupė - gydanti erdvė. Tai mano mylimiausias terapinis instrumentas. Kad ji tikrai tokia būtų, didelį dėmesį skiriu dalyvių atrankai. Dalyviai turi būti tarpusavyje nepažįstami, suderinami ir turi galėti vieni iš kitų gauti naudos. Tam reikės 4-5 atrankos pokalbių. Net jei grupė jums netiks, gausite grįžtąmąjį ryšį apie tinkamiausią jums pagalbos formą, rekomendacijas ir aiškumo apie savo sunkumus.

Abi grupės orientuotos į ilgalaikius asmenybinius pokyčius, tinkamos dirbti su depresijos, nerimo simptomais, panikos atakomis, perdegimo sindromu. Ypač tinkamos žmonėms, kurie linkę slopinti emocijas, vengti konfliktų, kenčia dėl vienišumo, apatijos ar beprasmybės jausmų.

GRUPINĖ PSICHOTERAPIJA GALI PADĖTI:
  • sumažinti nerimą, panikos atakas, suprasti, kaip ir kodėl tai kyla;

  • pasijausti aiškiau, ramiau viduje, sumažinti chaoso jausmą;

  • suprasti, kas iš tiesų esi - be aplinkinių reikalavimų, lūkesčių, pareigų;

  • išsigelbėti nuo perdegimo, išmokti užkirsti jam kelią suprantant kada, kaip ir kodėl pasuki tuo keliu;

  • išsijudinti iš apatijos jausmo, pajusti daugiau prasmės, motyvacijos savo gyvenimui;

  • išmokti pasakyti „ne“;

  • suprasti visus savo jausmus ir išmokti jais naudotis;

  • išmokti pykti negriaunant santykių su aplinkiniais;

  • atsiverti, labiau pasitikėti savimi ir aplinkiniais žmonėmis, aiškiau pajausti savo vertę;

  • tapti pačiam sau terapeutu.

KAS YRA GRUPINĖ PSICHOTERAPIJA?

Grupė - tai mažas gyvenimas, tikrojo pasaulio modelis. Tai reiškia, kad grupėje elgiamės taip pat kaip gyvenime, tačiau čia saugioje aplinkoje gali iš šono pamatyti, kaip prisidedi prie savo sunkumų, ką gali pakeisti. Juk kitų žmonių nepakeisime, galime pakeisti tik save. Tuo pačiu, čia saugi erdvė išbandyti naujus elgesio būdus, mokytis kurti santykius kitaip nei įprasta ir pasirinkti, kokias grupėje patirtas pamokas išsineši į gyvenimą ir santykius su aplinkiniais.

Labiausiai grupėje mokomės būti ryšyje su kitais, išliekant autentišku savimi. Kai nustojame apsimetinėti tuo, kas nesame, pradedame girdėti savo poreikius ir suprasti savo emocijas būdami tarp kitų, pradedame apie tai kalbėti - gyja mūsų simptomai, jaučiamės tvirčiau, saugiau. Pati grupė, joje jaučiamas bendrumas, atvirumas ir palaikymas jau yra gydanti erdvė.

Net pačiam nekalbant, svarbias vidines temas paliečia kitų grupės dalyvių pasakojimai, jų reakcijos. Pamažu pastebime, kaip gyvenime patiriami sunkumai atsikartoja saugioje erdvėje psichoterapijoje ir atsiranda galimybė čia ir dabar suprasti tų sunkumų priežastis ir mokytis naujų elgesio modelių. Išmokę grupėje elgtis kitaip, drąsiau nešamės pokyčius ir į kasdienybę.

Grupė suteikia galimybę gauti turtingesnį grįžtamąjį ryšį, daugiau įžvalgų ir tuo pačiu geriau suprasti save ir savo aplinkinius žmones. Grupės dalyvių įžvalgos girdisi artimiau ir aiškiau nei terapeuto, tad jas lengviau priimti, suvirškinti ir pritaikyti sau. Grupėje dalinsitės terapeuto dėmesį, bet gausite visos grupės dėmesį ir efektyvesnį grįžtamąjį ryšį. Didesnis iššūkis, tačiau didesnis ir apdovanojimas.

Grupinė terapija Ukmergėje
Grupinė terapija Ukmergėje
KADA GERIAU GRUPINĖ, O KADA INDIVIDUALI TERAPIJA?

Individualioje terapijoje visą laiką gaunate tik sau, tad ji gali būti vertingesnė, kai esate emocinėje krizėje ir pirmiausia reikia erdvės išsikalbėti. Taip pat esant mąstymo, kai kuriems asmenybės ir afektiniams sutrikimams, kuriems reikalinga specializuota pagalba. Individuali terapija tinkama visiems, ji yra ne tokia intensyvi, lėtesnė.

Grupė labai efektyvi žmonėms, linkusiems slopinti emocijas. Ilgai slopinant emocijas, stengiantis būti patogiu, "geru" žmogumi, ilgainiui gali pamesti save, nebesuprasti, ko nori, prarasti prasmės jausmą, panirti į apatiją. Taip pat tiems, kurie vis stengiasi įtikti, laimėti meilę - šie žmonės gali pirmiausia pajusti perdegimą dėl nuolatinio noro gauti pagyrimą, ar kreiptis dėl nerimo, depresijos. Grupėje tiesiogine prasme mokotės pasiimti sau erdvės ir atrasti balansą tarp rūpinimosi kitais ir savimi.

KĄ, JEI SUTIKSIU PAŽĮSTAMĄ?

Tam, kad taip nenutiktų, atrankos pokalbiuose klausiu jūsų artimųjų vardų, jūsų darbovietės, žmonių vardų, kurių grupėje sutikti nenorėtumėte. Visa ši informacija konfidenciali, bet padeda užtikrinti, kad grupėje nebus nemalonių staigmenų. Per beveik 4 metus ši baimė dar nei vienam neišsipildė.

Dažnai užduodami klausimai

KĄ, JEI NEPAVYKS SUSIDRAUGAUTI?

Žmonės turi natūralų norą draugauti, sutarti, būti priimti. Aš esu tam, kad padėčiau grupei susiklijuoti, atrasti vienas kitame įvairiasi spalvas ir puses. Galų gale, nors kviečiu ateiti su įsipareigojimu ilgalaikiam santykiui (bent metams), jūs visada turite galimybę išeiti.

KOKIOS YRA GRUPĖS TAISYKLĖS?

Išsamią grupės atmintinę gausi po apsilankymo atrankiniuose pokalbiuose. Pagrindinės yra šios:
- Konfidencialumas. Kalbėti kitiems galima apie save ir apie mane, o apie kitus grupės dalyvius - negalima.
- Santykis už grupės ribų negalimas. Pabaigus terapiją tai jau jūsų pasirinkimas, tačiau terapijos metu santykiai turi vykti tik sesijų metu.
- Tai - ilgalaikė terapija, nes siekiame keisti įsisenėjusius elgesio modelius. Kad visi jaustųsi saugiai, svarbu laikyti įsipareigojimo grupėje būti bent metus.
- Mėnesio pradžioje sumokama už visas to mėnesio sesijas. Panašiai kaip už buto nuomą - mokama už vietą grupėje.

KAIP UŽTIKRINAMAS KONFIDENCIALUMAS?

Mane laikytis konfidencialumo įpareigoja psichologų etikos kodeksas. Grupės dalyviai tokio kodekso neturi, tad iš vienos pusės - negali sukontroliuoti, kad visi laikytųsi konfidencialumo. Kitavertus, niekas nenori, kad jų paslaptys iškeliautų už grupės ribų, tad saugodami save saugo ir kitus. Svarbiausia dalis - grupėje tarp dalyvių užsimezga stiprus ryšys. O tuos, kurie rūpi, norisi saugoti.

O JEI MAN TEN NEPATIKS?

Pirmiausia svarbu suprasti tai, kas ir kodėl nepatinka. Kad suprastum, kviesčiau apie tai kalbėtis garsiai grupėje. Kartais gali suprasti, kad nepatinka tie patys dalykai, kaip ir gyvenime, pavyzdžiui, konfliktai. Kaip juose išbūti? Kaip išsakyti savo nepasitenkinimą? Nuo daug ko gali norėtis pabėgti, bet pabėgti spėsi visada (ir joks susitarimas nesulaikys jei labai norėsi), o spręsti savo sunkumų pabėgęs jau nebegalėsi.

Užsirašyti pirmam pokalbiui

Psichoterapeutai Ukmergėje
Psichoterapeutai Ukmergėje