Konsultacijos

ilgalaikė terapija, trumpalaikis konsultavimas, krizių įveika. Gyvai Ukmergėje ir nuotoliu.

Trukmė 50 min. Kaina 50 eur.

Kada kreiptis?

Priežasčių kreiptis gali būti labai įvairių: emocinė krizė, nepaaiškinamas liūdesys ar nerimas, keistos reakcijos po sukrečiančio įvykio, perdegimas darbe, įvarios kūno reakcijos, kai „gydytojai vską ištyrė, bet nieko nerado". Gali būti ir taip, kad norisi tiesiog geriau save suprasti, pažinti, būti efektyvesniam savo kasdieniame gyvenime, drąsiau ir autentiškiau priimti sprendimus, atrasti, kas kelia prasmės jausmą.
Individualia sesija prasideda bet kokia psichologinės pagalbos forma, nes kartu išsiaiškiname, ką jums norisi pasiekti ir koks metodas tam labiausiai tinka.

Kaip tai veikia?

Žodinė terapija - saugi erdvė išgirsti save ir savo poreikius, mokytis būti atvirame santykyje su savimi ir aplinkiniais, įsisąmoninti savo patirtis ir gauti patyrusio specialisto įžvalgų apie save. Trumpalaikė krizinė pagalba dažniausiai nukreipta į sunkių jausmų ventiliavimą, palaikymą, paaiškinimą, kas čia su jumis vyksta. Ilgalaikėje terapijoje dėl, pavyzdžiui, nuotaikos sutrikimų, skiriame daug dėmesio asmeninei istorijai - kaip tai, ką patyriau vaikystėje dabar mane pasiveja kasdienybėje; siekiame įsisąmoninti savo reakcijas, elgesio priežastis, prisiimti atsakomybę už savo savijautą ir kartu ieškome sprendimų, kurie jums tinka labiausiai.

Mūsų sunkumai randasi santykiuose - bandome įtikti pamiršdami save, vengiame konfliktų, vengiame artimo ryšio arba vienatvės laiko, siekiame puikaus įvertinimo, kritikuojame save. Visi mes į bet kokius santykius ateiname su savo bagažu, su juo ateiname ir į santykį su terapeutu. Tad terapijoje svarbi dėmesio dalis tenka santykiams su aplinkiniais ir santykiui terapijos kabinete.

Individualios psichologo konsultacijos
Individualios psichologo konsultacijos

Kiek tai užtrunka?

Kadangi tikslai terapijai labai skirtingi, skirtinga ir jos trukmė. Jei ateinate su konkrečiu nedideliu klausimu, jums gali pakakti vienkartinės konsultacijos, krizei 1 - 3 mėnesių. Na o jei ateinate giluminių pokyčių, terapija gali trukti ir keletą metų - juk formavotės ne vienerius metus, tad ir įsisąmoninti savo elgesį, jo motyvus ir jį keisti taip pat užtruks.

Psichodinaminis požiūris yra apie leidimąsi gilyn, link šaknų, tad aš nebūsiu specialistė, kuri dirbs tik su simptomais. Jei jaučiate nerimą, aš turėsiu polinkį gilintis, iš kur jis, kam jis, koks vidinis konfliktas po juo slypi. Mano požiūris toks, kad mokytis kvėpavimo pratimų, nusiraminimo tikrai praverčia, tačiau tikrai keistis savijauta gali, kai dirbame su priežastimi, o ne pasekme.

Ko tikėtis?

Pirmosios sesijos paprastai skirtos susipažinimui - aš pažindinuosi su jūsų istorija ir sunkumais ir jumis kaip asmenybe. Jūs pažindinatės su manimi, mano bendravimo būdu ir matuojatės, kiek aš jums tinkama kaip terapeutė. Terapijos efektyvumui ryšys yra vienas svarbiausių aspektų. Ar jis mezgasi galima pajusti jau per pirmus kelis susitikimus - jei aš jus erzinu, šalia manęs jums pernelyg nejauku ar jaučiate, kad jums reikalingas kitoks terapijos modelis, svarbu apie tai kalbėti garsiai. Manęs tai negąsdina ir nežeidžia - visi esame skirtingi, tad mielai parekomenduosiu kitų kolegų.

Sesijų metu kalbamės apie tai, apie ką norisi jums. Taip prieiname prie to, kas jums aktualiausia. Net jei vieną sesiją kalbėsite apie vaikystę, o kitą apie darbą - pamažu visos šios istorijos susijungia į vieną didelį jūsų gyvenimo paveikslą, kuriame daug kas tarpusavyje susiję. Ir dažnai susiję jūsų elgesiu, jūsų interpretacijomis, jūsų baimėmis. Šie atradimai labai svarbūs, nes padeda įsisąmoninti, į ką ir kaip reaguojate, kas jums svarbu, kur jūsų ribos. Čia atsiranda daug laisvės ir galimybių keisti savo gyvenimą taip, kad būtų gera jį gyventi. Depresija, nerimas ir kiti sunkumai didele dalimi yra tik pasekmė to, kaip mes gyvename.

Galima tikėtis ir to, kad tai, kas paprastai ateina į bet kuriuos jūsų gyvenimo santykius ateis ir į mūsų santykį. Dėl to svarbu kalbėtis apie momentus, kai nesinori ateiti, kai kažkas pasikeičia mūsų santykyje, pykstate ar pradedate nepasitikėti. Gali kilti noras staiga nutraukti terapiją (jūs visada galite tą padaryti) - dažniausiai tai būna, kai žmogus pradeda nerimauti, kad per daug atsiskleidė, kad aš jį teisiu ar vertinu. Jei kalbėsite apie tai garsiai, turėsite galimybę pamatyti, kad ši fantazija nieko bendro su realybe neturi. Pamažu galite pradėti pastebėti, kad ir kitų santykių vengiate dėl panašių fantazijų. Tikriausiai kažkuriuo metu tai buvo jūsų realybė, bet dabar - nebūtinai.

Na ir pabaigai siūlau palikti 2-4 sesijas. Jei jaučiate, kad pasiekėte savo terapijos tikslus, skirti laiko atsisveikinimui. Galima vienu metu ir norėti atsisveikinti, ir jausti liūdesį ar nerimą, kaip gyvensiu be terapijos. Tačiau jau terapijoje išmoksite, kad leidus sau paliūdėti, tinkamai atsisveikinti, apie nerimą kalbėti garsiai - darosi lengviau. Atsisveikinimas skirtas ir tam, kad dar kartą įsisąmonintumėte, kaip priėjote prie savo sunkumo ir kaip terapija padėjo iš jo išeiti - kokius įrankius išsinešate, kaip padėsite sau jei prasta savijauta grįš.

Kada geriau individuali, o kada grupinė terapija?

Pirmiausia dauguma žmonių kreipiasi dėl individualios terapijos, bijodami atsiskleisti grupėje. Individuali terapija yra kiek ramesnė, lėtesnė, ji labai svarbi ir reikalinga, kai norisi isikalbėti, išpilti emocijas, kai gyvenime vyksta krizė ir pirmiausia reikia susirinkti save ir pasijusti tvirčiau. Gali būti vertinga pradėti nuo individualios terapijos jei anksčiau gilintis į save, kalbėti apie emocinius išgyvenimus apskritai neteko.

Grupinė terapija dažnai seka po individualios - ji padeda išjudinti, bandyti naujus elgesio ir santykių modelius čia pat grupėje, moko pasitikėti, pasiimti sau erdvės. Grupė yra mažas pasaulio modelis ir gyvenimo repeticija, tačiau saugi ir palaikanti. Grupės dalyviai dažnai kalba, kad grupėje jaučiasi kaip šeimoje ir grupė suteikia daugiau tvirtumo. Patirtis, kad ne vien terapeutas, bet ir "paprasti žmonės" gali suprasti, priimti tave visokį yra labai svarbi. Taip pat, grupėje yra daugiau veidrodžių, dalyviai gali pamatyti tai, ko nepamato terapeutas arba pasakyti tuos pačius žodžius kitaip. Grupė suteikia daugiau galimybių augti, tačiau ateiti į ją tikrai reikia daugiau drąsos.

REGISTRACIJA